İZOT 2014 Yılı Konser Videoları

IZOT-Logo-Tr-Beyaz“Müzik ve Otizm” olarak bireysel olarak müzikle herhangi bir şekilde uğraşan, şarkı söylemeyi seven, müzik eğitimi alan veya alamayan otizm tanılı çocuklarımızı ve gençlerimizi biraraya getirmek bizim için büyük bir hedefti. Bu amaçla onların sosyalleşmelerini sağlamak, kendilerine olanak verildiğinde neler yapabileceklerini göstermek, ailelere motivasyon sağlamak ve farkındalık yaratmak amacıyla bir orkestra ve koro oluşturmak istediğimizde, Oder (İzmir Otizm Derneği) otizm konusunda etkin olarak çalışan bir dernek olarak bize her türlü desteği vereceğini söyledi.

Tamamen gönüllülük üzerine dayalı ve halka ulaşmayı hedeflediğimiz bu proje için en önemli mesele mekandı. Çalışacağımız mekan hem uygun bir şekilde yapılandırılmış, hem de ailelerin çocuklarıyla birlikte rahat bir şekilde ulaşabilecekleri bir yerde olmalıydı. Bu kriterler doğrultusunda İzmir Tobav (Devlet Tiyatrosu Opera ve Bale Çalışanları Yardımlaşma Vakfı) ile yaptığımız görüşmede;  herhangi bir beklentileri olmaksızın, mekanlarını ve her türlü araç gereçlerini kullanmamıza olanak sağlayacaklarını söylediler. Sonrasında internet sitemiz ve sosyal medya aracılığıyla, herhangi bir çalgı çalabilen ya da şarkı söyleyebilen otizm tanılı çocuklar ve gençler aradığımızı duyurduk.

18 Nisan 2013 tarihinde İzmir’de Müzik ve Otizm & Oder & Tobav işbirliğiyle kurduğumuz “İZOT İZMİR OTİZM ORKESTRASI ve KOROSU” Müzik Öğretmeni Dr. Orçun Berrakçay şefliğinde çalışmalara başladı. 4 öğrenci ile çıktığımız yolda 2013 yılında yaklaşık 20 öğrenciye, 2014 yılında yaklaşık 30 öğrenciye, 2015 yılında da yaklaşık 40 öğrenciye kadar ulaştık. Bize gönüllü olarak destek veren eğitimcilerimiz ve sevgili ailelerimiz ile kısa sürede bir takım ruhu kazandık. Otizm konusunda deneyimli müzik öğretmenlerimiz Şefika Yurga, Gülbe Alageyik, gönüllü babamız Nazmi Kurt, Büşra Aybacak, Buca Eğitim Fakültesi Müzik Öğretmenliği Bölümü öğrencileri Emre Koptur, Uğur Erbil, Dilan Özerbay, Sibel Çiloğlu, Ayşe Öztop, Büşra Duran, Güneş Sönmez, Sevim Tekin, Esra Aslan, ayrıca konserlerimize mandolinleriyle eşlik eden emekli müzik öğretmenlerimiz Mazlum Cihangir ve Oğuz Takmak’ın da aramıza katılmasıyla gücümüze güç kattık.

Başlangıçtan bu güne her bir katılımcının yaşamlarında ve ailelerindeki etkileriyse birer ayrı hikayedir. Bu hikayelerin son yıllarda görülme oranı giderek artan ve 68 çocukta 1 tanı alındığı bilinen otizmli çocuklar ve ailelerine yol gösterici olabilmesi ve umudu yaşatmak adına, müzik eğitmenlerinin çoğalarak daha fazla otizmli bireyin hayatına dokunmaları adına bu hikayeleri derleyerek toplumla buluşturmak amacındayız.

2015 yılından bu yana katılımcı sayımızın artması ve daha geniş çalışma alanına ihtiyaç duyulmasından dolayı çalışmalarımızı İzmir Fuarı içinde yer alan Sosyal projeler binasında yapmaya başladık.

Her salı 17:00 – 19:30 saatleri arasında yaptığımız çalışmalara katılım ücretsizdir. Lütfen bizimle iletişime geçiniz. İlgililere duyurulur.

İletişim: 0532 559 17 27
Email: muzikveotizm@hotmail.com

 NOT:  Videoların yüklenmesi için lütfen kısa bir süre bekleyiniz ve sayfanın aşağısına doğru ilerleyiniz. Bu sayfada video sayısı fazla olduğu için Internet Explorer tarayıcısında videoların açılmasında problemler olmaktadır. Firefox veya Google Chrome tarayıcıları kullanmanızı öneririz.

İZOT İzmir Otizm Orkestrası ve Korosu – İzmir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Konseri (IZOT Izmir Autism Orchestra and Choir Izmir Youth and Sport Center Concert)

05/12/2014 – İzmir / TURKEY

İZOT İzmir Otizm Orkestrası ve Korosu Bayındır Dünya Engelliler Günü Konseri (IZOT Izmir Autism Orchestra and Choir International Day of Persons with Disabilities Concert)

03/12/2014 – Bayındır / İzmir / TURKEY

İZOT İzmir Otizm Orkestrası ve Korosu Katip Çelebi Üniversitesi Dünya Engelliler Günü Konseri (IZOT Izmir Autism Orchestra and Choir International Day of Persons with Disabilities, University of Katip Çelebi Concert)

03/12/2014 – İzmir / TURKEY

İZOT İzmir Otizm Orkestrası ve Korosu Küçükkuyu Konseri (IZOT Izmir Autism Orchestra and Choir Küçükkuyu Concert)

15/11/2014 – Küçükkuyu / Çanakkale / TURKEY

İZOT İzmir Otizm Orkestrası ve Korosu Otizmle Dans Projesi Kapanış Konseri (IZOT Izmir Autism Orchestra and Choir Dancing With Autism Project Closing Ceremony Concert)

12/11/2014 – İzmir / TURKEY

İZOT İzmir Otizm Orkestrası ve Korosu Karşıyaka Konseri (IZOT Izmir Autism Orchestra and Choir Karşıyaka Concert)

17/10/2014 – İzmir / TURKEY

İZOT İzmir Otizm Orkestrası ve Korosu Manisa Konseri (IZOT Izmir Autism Orchestra and Choir Manisa Concert)

29/09/2014 – Manisa / TURKEY

İzmir Otizm Orkestrası ve Korosu Ege Üniversitesi Eğitim Fakültesi Konseri (IZOT Izmir Autism Orchestra and Choir University of Ege Faculty of Education Concert)

28/05/2014 – İzmir / TURKEY

İZOT İzmir Otizm Orkestrası ve Korosu Otizmle Dans Projesi Konseri (IZOT Izmir Autism Orchestra and Choir Dancing With Autism Project Concert)

26/05/2014 – İzmir / TURKEY

İZOT İzmir Otizm Orkestrası ve Korosu Trakya Üniversitesi Eğitim Fakültesi Konseri (IZOT Izmir Autism Orchestra and Choir University of Trakya Faculty of Education Concert)

13/05/2014 – Edirne / TURKEY

İZOT İzmir Otizm Orkestrası ve Korosu Trakya Üniversitesi Balkan Yerleşkesi Konseri (IZOT Izmir Autism Orchestra and Choir University of Trakya Concert)

13/05/2014 – Edirne / TURKEY

İZOT İzmir Otizm Orkestrası ve Korosu – II. Balkan Özel Gereksinimli Çocuklar Spor Oyunları Konseri (IZOT Izmir Autism Orchestra and Choir – Disabled Children Sport Olympic Opening Ceremony Concert)

13/05/2014 – Edirne / TURKEY

İzmir Otizm Orkestrası ve Korosu Sultan II. Bayezid Külliyesi Sağlık Müzesi Konseri (Izmir Autism Orchestra and Choir Ottoman Music Therapy Museum Concert)

12/05/2014 – Edirne – TURKEY

İzmir Otizm Orkestrası ve Korosu İzmir İl Sağlık Müdürlüğü Konseri (Izmir Autism Orchestra and Choir İzmir Health Management Department Concert)

Biz Bize Paylaşımlar Etkinliği

06/05/2014 – İzmir / TURKEY

Katılımcılar: (Soldan Sağa) Doruk Külahlı, Barış Dölek, Can Kırındı, Fırat Serin, Cenk Eyi, Bilgehan Karademir, Ahmet Can Yüksel, Alptuğ Atay, Toprak Kurt, Kaan Aybacak, Ongun Tomar, Barış Bağdatlı, Doruk Güngör

Eğitimciler: Orçun Berrakçay (Gitar & Piyano), Neval Köksal (Sınıf Öğretmeni), Nazmi Kurt (Veli)

İzmir Otizm Orkestrası ve Korosu Gaziemir Çocuk Şenliği Konseri – 2 (Izmir Autism Orchestra and Choir Children Festival Concert)

“Memleketim, Jovano Jovanke, Hey Onbeşli, Mavi Boncuk, Hayat Bayram Olsa, Sev Kardeşim” Şarkıları Performansı

17. Gaziemir Ulusal ve Uluslararası Çocuk Şenliği

27/04/2014 – İzmir / TURKEY

Katılımcılar: (Soldan Sağa) Cenk Eyi, Ahmet Can Yüksel, Bilgehan Karademir, Göktuğ Yöşili, Barış Bağdatlı, Lal Günsu Ergüven, Sercan Berk Vardar, Toprak Kurt, Batuhan Kaşdemir, Ongun Tomar, Deniz Bostancı, Can Kırındı, Alptuğ Atay

Eğitimciler: Orçun Berrakçay (Gitar), Hande Tecik (Şan), Beril Yörükhan (Şan), Mazlum Cihangir (Mandolin)

Sahne Yardım Ekibi: Nazmi Kurt, Serap Kurt, Semra Bostancı, Can Koğ,

İzmir Otizm Orkestrası ve Korosu Gaziemir Çocuk Şenliği Konseri – 1 (Izmir Autism Orchestra and Choir Children Festival Concert)

“Biz Atatürk Geçleriyiz, Atatürk Olmak, Güzel Günler Göreceğiz” Şarkıları Performansı

  1. Gaziemir Ulusal ve Uluslararası Çocuk Şenliği

23/04/2014 – İzmir

Katılımcılar: (Soldan Sağa) Doruk Külahlı, Berkay Soy, Ezgi Aybacak, Eren Şahin, Sercan Berk Vardar, Lal Günsu Ergüven, Göktuğ Yöşili, Can Kırındı, Eren Arıcan, Toprak Kurt, Arda Feroğlu, Beril Zorlu, Kaan Aybacak, Emre K, Ongun Tomar, Cenk Eyi, Fırat Serin, Alptuğ Atay, Deniz Bostancı, Barış Bağdatlı, Ahmet Can Yüksel, Burak K, Doruk Güngör, Recep

Eğitimciler: Orçun Berrakçay (Gitar), Şefika Yurdakul (Piyano), Hande Tecik (Şan), Beril Yörükhan (Şan), Mazlum Cihangir (Mandolin), Uğur Daştan (Saksafon)

Sahne Yardım Ekibi: Nazmi Kurt, Serap Kurt, Semra Bostancı, Derya İşgörenler

https://www.youtube.com/watch?v=GT2XrilT91A

İzmir Otizm Orkestrası ve Korosu Yeşilçam Şarkıları Konseri (Izmir Autism Orchestra and Choir Yeşilçam Songs Concert)

“Oyun Bitti, Benim Gözüm Sende, Adını Anmayacağım, Mavi Boncuk, Artık Sevmeyeceğim, Sev Kardeşim, Hayat Bayram Olsa” Şarkıları Performansı

İzmir Üniversitesi Sağlık Yüksek Okulu Hemşirelik Bölümü Otizm Farkındalık Paneli

07/04/2014 – İzmir Üniversitesi

Katılımcılar: (Soldan Sağa) Doruk Külahlı, Yaren Koşucuoğlu, Sercan Berk Vardar, Berkay Soy, Beril Zorlu, Eren Arıcan, Cenk Eyi, Can Kırındı, Göktuğ Yöşili, Toprak Kurt, Fırat Serin, Batuhan Kaşdemir, Alptuğ Atay, Deniz Bostancı, Ongun Tomar, Ahmet Can Yüksel, Bilgehan Karademir, Burak K., Eren Şahin, Lal Günsu Ergüven, Kaan Aybacak

Eğitimciler: Orçun Berrakçay (Gitar), Şefika Yurdakul (Piyano), Mazlum Cihangir (Mandolin), Hande Tecik (Şan), Beril Yörükhan (Şan), Berkan Dalkılıç (Bateri)

İzmir Otizm Orkestrası ve Korosu Bizi Farkedin Konseri (Izmir Autism Orchestra and Choir 2nd. of April Autism Awareness Day Concert)

İzmir Bornova Malazgirt İlkokulu / Ortaokulu Etkinliği

Bornova Mazhar Zorlu Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Salonu

02/04/2014 – İzmir

Katılımcılar: (Soldan Sağa) Doruk Külahlı, Barış Bağdatlı, Göktuğ Yöşili, Fırat Serin, Toprak Kurt, Cenk Eyi, Eren Arıcan, Ahmet Can Yüksel, Kaan Aybacak, Ongun Tomar, Emre K., Can Kırındı, Ezgi Aybacak, Alptuğ Atay, Deniz Bostancı, Burak K., Batuhan Kaşdemir, Eren Şahin, Bilgehan Karademir

Eğitimciler: Orçun Berrakçay (Gitar), Şefika Yurdakul (Piyano), Hande Tecik (Şan), Beril Yörükhan (Şan), Mazlum Cihangir (Mandolin), Berkan Dalkılıç (Bateri), Can Koğ (Fizyoterapi)

İzmir Otizm Orkestrası ve Korosu Konseri (Izmir Autism Orchestra and Chorus)

“Geldim Sana Öğretmenim, Öğretmenim, Memleketim, Güzel Günler Göreceğiz” Şarkıları Performansı

Dokuz Eylül Üniversitesi 5. Ulusal Sınıf Öğretmenliği Çalıştayı

20/02/2014 – DESEM Alsancak / İzmir

Katılımcılar: (Soldan Sağa) Sercan Berk Vardar, Yaren Koşucuoğlu, Berkay Soy, Alptuğ Atay, Cenk Eyi, Emirhan Ş., Göktuğ Yöşili, Barış Bağdatlı, Emre K., Beril Zorlu, Ongun Tomar, Kaan Aybacak, Ezgi Aybacak, Burak K., Ahmetcan Yüksel, Fırat Serin, Batuhan Kaşdemir

Eğitimciler: Orçun Berrakçay (Gitar) – Şefika Yurdakul (Piyano) – Hande Tecik (Şan) – İsmail Bilen (Mandolin) – Mazlum Cihangir (Mandolin)

İZOT 2016 yılı konser videolarını izlemek için lütfen tıklayınız

İZOT 2015 yılı konser videolarını izlemek için lütfen tıklayınız

İZOT Hakkında  Eğitimciler  Katılımcılar  Televizyon Haberlerimiz  Gazete Haberlerimiz

Ailelerin Görüşleri  İzleyici Görüşleri  Prova Videoları  Geçmiş Konserler  Gelecek Konserler