İstanbul’da Dünya Otizm Farkındalık Günü Konseri

Dünya Otizm Farkındalık Günü Konseri (Müzik ve Otizm)Janset’in sunacağı, Mabel Matiz, Ceylan Ertem, Çiğdem Erken, Fırat Tanış, Ogün Sanlısoy ve Birsen Tezer’in sahne alacağı Dünya Otizm Farkındalık Günü konseri 2 Nisan 2014 tarihinde Saat 21:00’de garajistanbul sahnesinde düzenlenecektir.

Otizm ile ilgili farkındalık oluşturmak ve otizmli bireylerin sorunlarına çözüm bulmak amacıyla 2 Nisan tarihi, Birleşmiş Milletler tarafından Dünya Otizm Farkındalık Günü olarak ilan edildi. Bu çerçevede Nisan ayı boyunca tüm dünyada otizmle ilgili yapılan etkinlikler yoluyla, otizmli bireylerin toplumla bütünleşmelerini sağlamaya yönelik çalışmalar yapılmaktadır.

Otizm Dernekleri Federasyonu, 7 yıldır Otizm Platformu olarak faaliyet gösteren ülke çapındaki 24 otizm derneğinin katılımıyla kuruldu. Otizm Dernekleri Federasyonu; yetişkin otizmlilerden, yeni teşhis alan otizmlilere kadar temel vatandaşlık gereksinimleri olan eğitim, sağlık, meslek edinme, çalışma, barınma, bakım ve sosyal hakları gibi anayasadan başlayarak diğer yasalardan kaynaklı tüm hakların kullandırılması ve eksikliklerin düzenlenmesi yönünde Platform döneminde başlatılan tüm faaliyetlerini sürdürüyor.

Bu konserden elde edilen gelirin tümü Odfed’e (Otizm Dernekleri Federasyonu) bağışlanarak ülkemizdeki otizmli bireylerin anayasal haklarının tam olarak tanınması, hak ettikleri yaşam koşullarının oluşturulması yolundaki çalışmalarda kullanılacaktır.

 

Bilet almak için lütfen tıklayınız

 

 

[fblike]

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir