Geçmiş Dönem Eğitimcilerimiz

IZOT-Logo-Tr-BeyazİZOT İzmir Otizm Orkestrası ve Korosu’nun bir misyonu da üniversitelerin müzik öğretmenliği bölümlerinde okuyan öğretmen adaylarını otizm konusunda yetiştirmektir. Mezun olduktan sonra da atandıkları şehirlerde otizmli çocukları sosyal hayata kazandırmak için çalışmalar yapmaları ve okullarında okuyan kaynaştırma öğrencilerinin eğitimlerine katkı sağlamaları en büyük mutluluğumuz olacaktır.

Beril YÖRÜKHAN

beril-yorukhan-izotTemmuz 1992’de Konya’da doğdu.  2006 yılında Konya Güzel Sanatlar Lisesi’ne girerek viyola ve piyano eğitimi aldı. 2010 yılında İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Eğitimi Müzik Öğretmenliği Bölümü’nü kazandı. Şan bölümünü seçerek çeşitli sanat topluluklarında solistlik ve koristlik yaptı. 2014 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi ve ODER Otizm Derneği tarafından yürütülen, Merkezi Finans ve İhale Birimi tarafından Engellilerin Toplumsal Entegrasyonunun Geliştirilmesi Hibe Programı kapsamında desteklenen ‘Otizmle Dans’ projesinde gönüllü eğitimci olarak yer aldı. Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı, Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi Okulu’nda öğretmenlik yaptı. 2014 yılında gönüllü eğitimci olarak İZOT’ta görev aldı. 2015 yılında İzmir’den ayrıldığı için çalışmalarını bitirmek durumunda kaldı. Emeklerinden dolayı İZOT’un ilk eğitimcilerinden olan Beril Öğretmenimize çok teşekkür ederiz.

Gülbe ALAGEYİK 

gulbe-alageyikKasım 1993’te İzmir’de doğdu. İlkokul ve ortaokul öğrenimini Kuşadası’nda tamamladıktan sonra 2007 yılında Aydın Yüksel Yalova AGSL müzik bölümünü kazandı. Müzik eğitimini viyolonsel ve piyano üzerine sürdürdü. 2011 yılında 9 Eylül Üniversitesi Müzik Öğretmenliği Bölümü’nü kazandı ve 2015 yılında eğitimini tamamladı. Lisans öğrenimindeki Özel Eğitim dersinde otizm ile tanıştı. Halen bireysel olarak otizmli çocuklarla piyano çalışmalarını sürdürüyor. 2015 yılında İZOT İzmir Otizm Orkestrası ve Korosu’nda gönüllü eğitimci olarak çalışmalarına başladı. 2017 yılında İZOT Mini’nin kurulumunda koordinatör olarak görev aldı. 2017 yılında iş durumundan dolayı aramızdan ayrıldı. Kendisine emeklerinden dolayı çok teşekkür ederiz.

Güneş SÖNMEZ 

gunes-sonmez1993 tarihinde Eskişehir’de doğdu. Eskişehir Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuarı Ortaokulu’nda piyano bölümünü kazandı ve bir sene eğitim aldı. Ardından Eskişehir Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi’nde piyano ve keman eğitimini tamamladı. 2012 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Müzik Eğitimi A.B.D’ye girdi. Burada da piyano ve yan flüt eğitimini tamamlayarak 2016 yılında mezun oldu. Önceden Serenad Sanat Merkezi’nde piyano ve işitme dersleri verdi. Yine aynı yılda TOBAV çocuk korosu’nda İsmail Bilen ile çalıştı ve halen devam ediyor. TOBAV’da Carl Orff yaklaşımı üzerine eğitimcilik yapıyor. Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’nde TOBAV işbirliği ile müzik eğitimi veriyor. Otizmle 2015 yılında Topluma Hizmet Uygulamaları dersi ile tanıştı. Çalışmalarına gönüllü eğitimci olarak İZOT’ta başladı, 2017 yılında İZOT Mini’yi kurdu. 2018 yılında iş durumundan dolayı aramızdan ayrıldı. Kendisine emeklerinden dolayı çok teşekkür ederiz.

Sibel ÇİLOĞLU 

sibel-ciloglu-izot1997 yılında İzmir’de doğdu. Müzikle ilgilenmeye ortaokulda piyano çalarak başladı. 2011 yılında İzmir Işılay Saygın Güzel Sanatlar Lisesi’ni kazandı. Burada viyolonsel ve piyano eğitimi aldı. 2015 yılında mezun oldu ve aynı yıl Dokuz Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi Müzik Öğretmenliği Bölümü’nü kazandı. Otizmle 2015 yılında İZOT’un Dokuz Eylül Üniversitesi’nde verdiği bir konserden sonra tanıştı. Sonrasında gönüllü eğitimci olarak çalışmalarını bizimle sürdürdü. Emeklerinden dolayı kendisine çok teşekkür ederiz.

Tuba Ece YURDAER  (Müzik Eğitimcisi)
1986 yılında Siverek’de doğdu. Afyon Kocatepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Piyano Anasanat Dalı’ndan 2010 yılında mezun oldu. Başkent İletişim Bilimleri Akademisi’nde Spikerlik-Sunuculuk Eğitimi aldıktan sonra Tv8’de sabah haberlerinde yönetmen yardımcısı olarak çalıştı. 2015 yılında Selçuk Üniversitesi’nde pedagojik formasyon eğitimini tamamladıktan sonra çeşitli kuruluşlarda müzik öğretmenliği yaptı. Nisan 2017’de İZOT İzmir Otizm Orkestrası ve Korosu’nda gönüllü eğitimci olarak görev almaya başladı. Bireysel olarak otizmli çocuklara ile müzik çalışmalarını sürdüren öğretmenimiz, iş durumundan dolayı 2018 yılında aramızdan ayrıldı. Kendisine emeklerinden dolayı çok teşekkür ederiz.

Zehra CİNGÖZ DEBRELİ

Zehra Cingöz Debreli1984 yılında Isparta’da doğdu. İlk öğrenimini İzmir Hakimiyet-i Milliye İlkokulu’nda, orta öğrenimini Konak Anadolu Lisesi’nde tamamladıktan sonra 1999 yılında Ümran Baradan Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi müzik bölümüne başladı. 2013 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Bilimleri Anabilim Dalı’ndan mezun oldu. 2007-2013 yılları arasında Çağdaş Işık Özel Eğitim Merkezi’nde, 2008-2009 yılları arasında da Dokuz Eylül Anaokulu’nda müzik öğretmeni olarak görev yaptı. 2013 yılında Mozarteum Üniversitesi’nde Orff Schulwerk sertifika programını tamamladı. İzmir’de Çağdaş Işık Özel Eğitim Merkezi’nde çalıştı. Piyano ve çello eğitimi veren Debreli, 2014 -2015 yılları arasında İZOT İzmir Otizm Orkestrası ve Korosu’nda gönüllü eğitimci olarak görev aldı. 2016 yılında eş durumundan dolayı İsveç’in Göteborg şehrine taşındığı için aramızdan ayrıldı. Emekleri, sevgisi ve sabrı için kendisine çok teşekkür ederiz.

Emre KOPTUR

1990 yılında Denizli’de doğdu. Müzik eğitimine ortaokulda gitar çalarak başladı. 2004 yılında Denizli Hakkı Dereköylü Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi’nde çello ve piyano çalışmaya başladı. 2008 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi Müzik Öğretmenliği Bölümü’nü kazandı. Üniversite hayatı süresince İzmir Sanat, İzmir Türk Dünyası Müzik ve Dans Topluluğu vb. topluluklara korist olarak katıldı. 2014 yılında ODER Otizm Derneği ve Dokuz Eylül Üniversitesi işbirliğiyle bir Avrupa Birliği projesi olarak gerçekleştirilen Otizmle Dans Projesi’nde çalışmaya başladı. Şu an hala özel eğitim kurumlarında ve ODER’de otizmli ve özel gereksinimli bireylerle çalışmalarını sürdürüyor. 2015 – 2019 yılları arasında İZOT İzmir Otizm Orkestrası ve Korosu’nda gönüllü eğitimci ve orkestra koordinatörü olarak görev aldı. Emekleri, sevgisi ve sabrı için kendisine çok teşekkür ederiz.

Kıymet ŞAHİN (Gitar)

1995 yılında Nevşehir’de doğdu. 6 yaşında bağlama çalmaya başlayıp, okul yaşamında pek çok etkinlikte görev aldı. Lise yıllarında gitar çalmaya başladı. Karşıyaka Belediyesi Konservatuvarı’nda 1 yıl keman dersi aldı ve 2012 yılında aynı kurumda yer alan Karşıyaka Belediyesi Çoksesli Korosu’na soprano olarak katıldı. 2016 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı Bölümü’nden mezun oldu. 2014 yılında katıldığı Dokuz Eylül Üniversitesi Türk Halk Müziği Korosu’nda gitar eşliği yapmaya devam ediyor. 2018 yılında birincilikle kazandığı İzmir Demokrasi Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Bölümü Müzikoloji Anabilim Dalı’nda lisans programından 2022 yılında mezun oldu. 2019-2020 yılları arasında İZOT İzmir Otizm Orkestrası ve Korosu’nda gitarist ve yardımcı şef olarak görev aldı. Emekleri, sevgisi ve sabrı için kendisine çok teşekkür ederiz.

Rojin Zehra TOPTAL (Keman – Hemşire)

1996 yılında İzmit’te doğdu. 2001 yılından bu yana İzmir’de yaşıyor. Büyük Çiğli Anadolu Lisesi’nden mezun oldu. 2006 yılından bu yana keman çalıyor. Lisede TRT Türk Sanat Müziği Gençlik Orkestrası sınavlarını kazandı. Keman eğitimine orada başladı ve halen devam ediyor. 2018 yılında İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Hemşirelik Bölümü’nden mezun oldu.
2017 yılında Hemşirelik Bölümü öğrencileri tarafından yürütülen ‘kankam olur musun?’ projesi kapsamında bir öğrencimizle ile tanışmak için İZOT’u dinlemeye geldi ve çok etkilendiğini belirtti. 2017-2019 yılları arasında kemanıyla gönüllü olarak İZOT destek verdi. Emekleri, sevgisi ve sabrı için kendisine çok teşekkür ederiz.

Katılımcılar sayfasından İZOT içinde yer alan öğrencilerimizi görebilirsiniz.